I Komunia Święta Dominika

Dzisiejszy dzień, 04.06.2017 r., szczególnie zapisze się w historii Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Dębnie. Tego dnia, Dominik, nasz wychowanek po raz pierwszy przyjął Komunię Świętą. To było wielkie święto Dominika i całej Placówki. Dominik jest uczniem Szkoły Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, dlatego pracownicy i szkolni koledzy Dominika towarzyszyli Mu w tym wyjątkowym dniu.

Uroczystą Eucharystię odprawili: proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie, ks. Henryk Łącki oraz dyrektor Szkoły Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego, ks. Wojciech Lipowicz. Na Eucharystii nie mogło zabraknąć ks. Mateusza Macinkiewicza, katechety i kapłana, który przygotował Dominika do przyjęcia I Komunii Świętej. Komunijna Msza Św. była niezwykle uroczysta. Dostojności temu wydarzeniu dodały piękne dekoracje kościelnej kaplicy. Nie było uczestnika wydarzenia, który nie zauważyłby eleganckich, komunijnych dekoracji. Nie można nie wspomnieć o Pani Ani Ciumie i Jej synu, którzy pięknie zadbali o oprawę muzyczną Pierwszej Komunii Świętej Dominika. Bohater dnia, Dominik, był bardzo przejęty. Towarzyszyła Mu mama i ciocia. Z wielką powagą przyjął po raz pierwszy do swojego serca Komunię Świętą. Na zakończenie uroczystości wręczył tym którzy na co dzień Go wspierają kwiaty.

Po Mszy Św. Dominik wraz z bliskimi, kolegami z grupy, dyrekcją i pracownikami Placówki oraz zaproszonymi gośćmi, ks. Wojciechem i ks. Mateuszem, Panią Olgą Wolską,swoją nauczycielką i Panią Renatą Wiącek ze Szkoły Specjalnej Towarzystwa Salezjańskiego, zasiadł do uroczystego obiadu. Był też komunijny tort i ciasta oraz miłe rozmowy przy stole.

Komunia Dominika była pierwszą w historii Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był tak wyjątkowy i uroczysty.

Zapraszamy do galerii: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I Komunia Święta Dominika