Bijemy rekord w pisaniu kredą

W oczekiwaniu na wiosnę, w pierwszy jej dzień, nasza Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna stała się miejscem bicia rekordu Guinnessa w rysowaniu kredą! Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji był Pan Arkadiusz Mikołajczyk, pracownik socjalny Placówki i prezes Stowarzyszenia „Radość dzieciom”. Przy wsparciu sponsorów – Grupy Santander udało się podjąć próbę pobicia rekordu. Pani dyrektor oddziału Grupy Santander Bank w Kostrzynie nad Odrą, Pani Renata Naduk, była obecna podczas tego niezwykłego przedsięwzięcia. Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Dębna, Pan Grzegorz Kulbicki, który również z zaangażowaniem  włączył się w akcję.

Frekwencja uczestników była zachwycająca. Kredą rysowali uczniowie ze wszystkich dębnowskich szkół. Swoim uczniom towarzyszyła dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie: dyrektor Pani Iwona Szostowska, wicedyrektor Pani Agnieszka Myszczyszyn – Węgier, wicedyrektor Pan Maciej Jagiełło, a także dyrekcja Salezjańskiego Centrum Edukacyjnego: dyrektor ks. Sebastian Połoński i wicedyrektor Joanna Podwójna . Wydarzenie obserwowały również: Pani Małgorzata Lenkiewicz – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Pani Monika Piotrowska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Dębnie, które zawsze chętnie współpracują  z Placówką i Stowarzyszeniem „Radość dzieciom”.

Jednak nic by się nie udało, gdyby nie radosna twórczość najmłodszych uczestników, którzy z ogromnym zaangażowaniem rysowali swoje wizje na chodniku. Z pewnością będzie to dla nich niezapomniane wydarzenie. Barwne efekty pracy dzieci można podziwiać na promenadzie nad rzeczką Kosą i na alejkach wokół naszej Placówki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!   I oby ta kolorowa radosna twórczość obudziła wiosnę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *